Odlična utakmica hrvatskih hokejaša

Hrvatska – Rumunjska 12-5 (3-1, 4-2, 5-2)

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu, odigrala je odlicnu utakmicu s Rumunjskom i upisala prvu pobjedu na SP-u Divizije I Grupe B koje se održava u Zagrebu. Bili su bolji od Rumunjske rezultatom 12-5 (3-1, 4-2, 5-2).
Pomladena Hrvatska reprezentacija ušla je u utakmicu vrlo odlucno i napadacki, a vec u prvoj minuti utakmice Igor Jacmenjak je zabio za 1-0. Hrvatska je dominirala tijekom cijele utakmice i kontrolirala igru, no u posljednjoj trecini dogodile su se manje pogreške pa su Rumunji u samo jednoj minuti zabili dva gola i smanjili rezultat na 8-5. Izbornik Letang u tom trenutku mijenja Matu Tomljenovica na gol stavlja Vilima Rosandica. No, ponovo se budi hrvatski napad i u samo cetiri minute Hrvatska zabija cetiri gola za konacnih 12-5.
Igrac utakmice Luka Jarcov:»Odigrali smo odlicnu utakmicu i vjerujem da smo još u igri za medalju.»
Izbornik Alan Letang:»Vratiti se u igru nakon utakmice s Ukrajinom, nije bilo lako. Decki su odigrali odlicnu utakmicu i vidjela se neka kemija izmedu Rendulica, Blagusa i Perkovicha. Znate, imali smo kratke pripreme, a Borna i Nathan nisu nikada igrali zajedno. Zadovoljan sam i kako je Rosandic zamijenio Tomljenovica, preuzeo je odgovornost. Danas smo pokazali našu snagu i moc i jako sam zadovoljan kako su decki odigrali».
U cetvrtak je dan odmora na SP-u, a u petak Hrvatska igra sa Estonijom, takoder u 20:00 sati u Domu sportova.